KENTSEL DÖNÜŞÜM UZMANLIK SERTİFİKA PROGRAMI İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ’NDE DÜZENLENECEK

KENTSEL DÖNÜŞÜM UZMANLIK SERTİFİKA PROGRAMI İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ’NDE DÜZENLENECEK

  Kentsel Dönüşüm Uzmanlık Sertifika Programı

  İstanbul Üniversitesi’nde düzenlenecek

  Türkiye’nin  kentsel dönüşüm konusunda ilk ve sürdürülebilir uzmanlık eğitimi; “Kentsel Dönüşüm Uzmanlık Sertifika Programı”nın 21’incisi İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsünde gerçekleştirilecek.

Program,   21 Aralık’ta başlayacak ve 12 Ocak 2020 tarihine kadar cumartesi-pazar günleri saat 09.30-17.30 arasında ders şeklinde gerçekleştirilecek. Kentsel Dönüşüm süreci içinde fiilen çalışan uygulamacı hocalar tarafından   verilen ve toplam 64 saat (8 gün) süren sertifika programı sonunda, başarılı olan katılımcılara İstanbul Üniversitesi’nin kaşe ve imzalı kentsel dönüşüm uzmanlık sertifikası verilecektir.

  Av. Ali Yüksel 14 Aralık Cumartesi günü eğitim verecek

  Programda Gayrimenkul Hukuk Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanı Av. Ali Yüksel, “Kentsel Dönüşüm Uygulamalarında Yaşanan Hukuki Sorunlar ve Çözümler” konusunda 14 Aralık Cumartesi günü saat 09.30-17.30 arasında eğitim verecek.

  Düzenlenen eğitimlerin kentsel dönüşüm konusundaki farkındalığı artırdığına dikkat çeken Yüksel, “Kentsel dönüşüm olgusu günümüzde giderek yaygınlaşıyor. Toplum olarak bu konuyu özümsemek hem tüketicilere hem de inşaat sektörüne kazandıracaktır. Bu tarz eğitimlerin yaygınlaşması son derece önemli” değerlendirmesinde bulundu.