“6. ULUSAL HER YÖNÜYLE KENTSEL DÖNÜŞÜM KONGRESİ” NİN KAZANANLARI BELLİ OLDU

 “6. ULUSAL HER YÖNÜYLE KENTSEL DÖNÜŞÜM KONGRESİ” NİN KAZANANLARI BELLİ OLDU

   “6. Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi” nin kazananları belli oldu

 Gayrimenkul Hukuk Enstitüsü’nün ana sponsorluğunda, M.A.P Danışmanlık Eğitim Hizmetleri’nin katkılarıyla  bu yıl 6’ıncısı düzenlenen “Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi”nin başarı ve teşvik ödülleri sahiplerini buldu.

   İstanbul’da Fairmont Quasar Hotel’de gerçekleştirilen etkinlikte ödül almaya layık görülüne kuruluşlar ödüllerini kongre jüri üyelerinden aldı. Kongrede Gayrimenkul Hukuk Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanı Av. Ali Yüksel, “En İyi Sanayinin Uzaklaştırılması Dönüşüm Projesi Geliştiren ve Uygulayan Belediye” jüri teşvik ödülünü Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Fitnat İrem Elbeyli’ye takdim etti.

  Kongre kapsamında ödül alan kuruluşlar ise şöyle:

   En İyi Riskli Alan İlan Eden ve Uygulayan Belediye ödülünü, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Sahabiye Projesi ile başarı ödülünü alırken ödülü; Kongre Ödül Jürisi Başkan Yardımcısı Haluk Sur takdim etti.  Aynı alanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Bayrampaşa projesi ile teşvik ödülünü alırken ödül, Kentsel Dönüşüm Enstitüsü Başkanı Zafer Baysal tarafından takdim edildi.

En İyi Tarihi ve Kültürel Dokunun Ortaya Çıkarılmasını Sağlayan Belediye ödülünüErzurum Büyükşehir Belediyesi, Kale Çevresi projesi İle başarı ödülünü, Türkiye Emlak Katılım Bankası Gayrimenkul Portföy Yönetimi Direktörü İsmet Erdem’den aldı.

   En İyi Düşük Yoğunluklu Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Projesi Geliştiren ve Uygulayan Belediye ödülünü, İstanbul Esenler Belediyesi, Büyük Esenler Kentsel Dönüşüm projesiyle başarı ödülünü aldı. Ödülü, Türkiye İş   Bankası Bireysel Krediler Müdür Yardımcısı Çağlar Gürkanlı takdim etti. Aynı kategoride Antalya Kepez Belediyesi, Yeşil Gerdanlık Projesi ile teşvik ödülünü alırken ödül, Kongre Ödül Jürisi Başkanı Pervin Kınık tarafından takdim edildi.

 En İyi Sanayinin Uzaklaştırılması Dönüşüm Projesi Geliştiren ve Uygulayan Belediye kategorisinde, Kocaeli Gölcük Belediyesi başarı ödülünü alırken ödül,  TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel   Maya tarafından takdim edildi. Aynı kategoride Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, İstasyon Mahallesi Projesi ile teşvik ödülünü almaya hak kazanırken ödülü Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Av. Ali Yüksel takdim etti.

 En İyi Kentsel Tasarım ve Yenileme Projesi Geliştiren ve Uygulayan Belediye ödülünüİstanbul Beyoğlu Belediyesi, Tarlabaşı Projesi ile başarı ödülünü almaya layık görüldü. Ödülü, Kongre Ödül Jürisi Başkanı Pervin Kınık   takdim etti. Aynı kategoride Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Porsuk Projesi ile teşvik ödülünü Çağlar Gürkanlı’dan aldı.

 En İyi Akıllı Şehir Projesi Geliştiren ve Uygulayan Belediye başarı ödülünü Sakarya Büyükşehir Belediyesi alırken, aynı kategoride teşvik ödülünü Bursa Büyükşehir Belediyesi aldı. Her iki ödülde ARUP Akıllı Şehir Yöneticisi Ersoy Pehlivan tarafından belediyelere takdim etti.

  En İyi Rezerv Alan İlan Eden ve Riskli Alandan Transfer Sağlayan ve Uygulayan Belediye ödülünü, Kocaeli Gölcük Belediyesi, Sivritepe Projesi ile başarı ödülüne layık görülürken ödülü, Management Plus Genel Müdürü          Haldun Ersen takdim etti.

 

 Kongre Jüri Üyeleri :

  • Pervin KINIK – EGE Yapı Proje Geliştirme ve Kentsel Dönüşüm Koordinatörü– Kongre Ödül Jürisi Başkanı
  • Makbule YÖNEL MAYA – TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü
  • Haluk SUR – Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı Kurucusu – Kongre Ödül Jürisi Başkan Yardımcısı
  • Av. Ali YÜKSEL – Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı
  • Gökhan AVCIOĞLU – GAD Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı
  • İsmet ERDEM – Türkiye Emlak Katılım Bankası Gayrimenkul Portföy Yönetimi Direktörü
  • Ersoy PEHLİVAN – ARUP Akıllı Şehir Yöneticisi
  • Zafer BAYSAL – Kentsel Dönüşüm Enstitüsü Başkanı
  • Çağlar GÜRKANLI – İŞ Bankası Bireysel Krediler Müdür Yardımcısı
  • Haldun ERSEN – Management Plus Genel Müdürü